Očkování

V tuto chvíli není dostupná vakcína pro ordinace praktických lékařů a do doby než bude dostupná:

1) Využívejte prosím Centrální rezervační systém - Očkování proti COVID

2) V případě zájmu o očkování v naší ordinaci volejte prosím. Pacienty evidujeme a po obdržení vakcíny Vás budeme kontaktovat.

Informace o správném postupu při podezření na nákazu koronavirem

(onemocnění Covid19)

AKTUÁLNÍ INFORMANCE na stánkách Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR

Dle doporučení Ministerstva zdravotnictví a Hlavního hygienika ČR je v zájmu omezení rizika šíření nemoci důležité dodržet následující postup: K snížení rizika přenosu onemocnění je nezbytné, aby osoba s podezřením na onemocnění Covid19 nikam necestovala a nesnažila se navštívit zdravotnické zařízení - TELEFONUJTE!

Nejúčinnější prevencí onemocnění je pečlivé dodržování zásad osobní hygieny: Časté mytí rukou a používání desinfekce, v případě rýmy a kašle používat jednorázové kapesníky. Nepodléhat davové panice.

Hypertenze

Pacienti s hypertenzí zvažte nákup PAŽNÍHO (nikoliv zápěsťového) tlakoměru. Případně si domluvte střídání tlakoměru v rodině, se sousedy.... Hypertenze je onemocnění, které Vás bude pravděpodobně provázet celým zbytkem života a bude dobré, naučíte-li se sami ohlídat. 1x za měsíc či dva (můžete i častěji) si tlak změřte. Výsledky mi nahlásíte a bude-li vše v pořádku, pak dostanete e- recept. Další postup probereme s každým z Vás individuálně. 

Cukrovka

Pacienti s cukrovkou, kteří jste v mé péči, zvažte prosím nákup jednoduchého glukometru. Jedenkrát za 3 měsíce si sami změřte lačnou ranní glykemii (cukr v krvi) a případně i glykemii 2 hodiny po obědě, hodnoty mi nahlásíte a bude-li vše v pořádku, dostanete léky e-receptem. Měření je jednoduché a rádi Vás zaškolíme. Další postup probereme s každým individuálně.

Horečka

Pacienti s akutním horečnatým onemocněním zkuste využít domácích CRP testů. (test na zánět z kapky krve- znáte od nás z ambulance, zakoupíte v lékárně) Otestovat se můžete doma a výslednou hodnotu s námi zkonzultovat. Teplotu do 38 stupňů (u mladých a jinak zdravých pacientů do 38,5) nesrážejte žádnými léky. Teplota aktivuje imunitní systém a pomůže Vám lépe a rychleji nemoc zdolat. U teplot nad 38,5 používejte paralen maximálně 3xd , případně v kombinaci s ibalginem. (například paralen-6hodin-ibalgin-6hodin-paralen....)

Hospitaliza a zprávy specialistů

Zprávy z hospitalizace či zprávy specialistů nemusíte ihned nosit do ordinace. Můžete je naskenovat a poslat mailem nebo vhodit do schránky.  Dále se domluvíme podle instrukcí ve zprávě a Vašich potřeb. Fyzicky mi je předáte až při domluvené návštěvě. (třeba i několik zpráv najednou)